Skoč na: obsah | navigáciu

Sortiment - Špeciálne nadstavby

Špeciálne nadstavby

Špeciálne nadstavby sa vyrábajú podľa špecifických potrieb zákazníka. Môžu to byť nadstavby s využitím ako pojazdná dielňa, nadstavby na prepravu vozidiel (odťahovky), na prevoz živých zvierat, prevoz mäsa vo vise, rôzne nadstavby na prevoz nápojov, výbušných látok a predmetov (ADR) a rôznych iných.

Celohliníková sklápacia nadstavba
Výhodou celolohliníkovej sklápacej nadstavby je nízka hmotnosť celej konštrukcie, stabilná kompaktná konštrukcia pozostávajúca zo zváraného hliníkového plata so sklopnými stĺpikmi, centrálnym otváraním bočníc a predným ochranným rámom s nosnosťou do 1,5t. Nadstavba je na elektro-hydraulický pohon od batérií.

Nadstavba na prepravu vozidiel
Špeciálna nadstavba na prepravu a odťah vozidiel môže byť vo vyhotovení ako pevná plošina, naklápacia plošina, naklápacia a zjazdová alebo poschodová odťahovka. Je vyrobená z oceľových pevnostných profilov ošetrených zinkom alebo lakovaných do farby podľa požiadaviek zákazníka alebo hliníkových profilov. Podlaha nadstavby môže byť z dierovaných, protišmykových oceľových plechov alebo hliníkových celoplošných plechov. Súčasťou odťahovej nadstavby môžu byť aj ďalšie doplnky, ako napríklad elektrické alebo hydraulické navijáky, ťažné zariadenia, výstražné majáky, skrinky na náradie a i.

Pojazdná dielňa
Pojazdná dieľňa je určená na práce zámočníckeho charakteru. Súčasťou tejto skriňovej nadstavby môže byť dielenské zariadenie (pracovný stôl, skrinky, podstropná skrinka, regále so zásuvkami a policami, zverák, stolná brúska, stolná vŕtačka, zvárací agregát, elektrocentrála ai.) vetranie (posuvné okná, stropná ventilácia), nezávislé naftové kúrenie, schránka na plynové fľaše, manipulačné zariadenie s vozíkom pre plynové fľaše a ostatné príslušenstvo zabezpečujúce primerané pohodlie, hygienu, bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (sedadlá, lekárnička, hasiaci prístroj, vešiakové háčiky, predlžovacie káble a pod.)

Nadstavby pre zásobovanie lietadiel
Uvedený typ nadstavieb je určený pre zásobovanie a nakladanie tovaru do lietadla. Ide o štandardnú ľahkú skriňovú nadstavbu alebo chladiarenskú nadstavbu, ktorej zdvíhacia časť je plne elektronická s automatickým kontrolným systémom.

Nadstavba na prevoz nápojov
Nadstavba má jeden alebo obidva boky vodorovne delené, takže celý bok nadstavby je prístupný k nákladke alebo vykládke. Bočné diely sú so stavebnicových hliníkových profilov, spodný diel sa sklápa až k zemi, horný sa vyklápa až po strechu. Pre čo najväčšiu variabilitu použitia môže mať nadstavba súčasne aj zadné dvojkrídlové dvere.

Nadstavba na prepravu živých zvierat - jednodennej hydiny
Skriňová nadstavba zo sendvičových panelov je určená na bezpečný prevoz jednodennej hydiny, ktorá sa prepravuje v špeciálnych prepravných skrinkách zakladaných do prepravných stojanov. Ide o špeciálnu nadstavbu so vzduchotechnickým zariadením, kde je nutné sústavu stropných a podlahových kanálov zaistiť dostatočnou cirkuláciou vzduchu. V nadstavbe musí byť rovnomerná teplota, takže systém zaisťuje vyhrievanie, ochladzovanie a zvlhčovanie vzduchu vo vnútornom priestore nadstavby.

Nadstavba na prepravu živých zvierat
Táto nadstavba plní všetky požiadavky na prepravu živých zvierat pre najrôznejšie účely na jednom, dvoch i troch podlažiach. Základom nadstavby je pevná oceľová konštrukcia s drevenými priedušnými výplňami podľa prísnych medzinárodných predpisov. Bočné steny je možné z vnútornej strany uzatvoriť plachtou. Podľa účelu použitia (druhu prepravovaných zvierat) sa jednotlivé prevedenia líšia vzhľadom na členenie vnútorného priestoru (preprava väčších zvierat či malej hydiny), vetrania nadstavby, použitia zdvižného čela apod.

Nadstavba na prepravu výbušných látok a predmetov triedy 1 ADR
Nadstavby sú určené na prepravu nebezpečných látok, technických plynov, výbušnín a ďalších materiálov vyžadujúcich samostatné schválenie. Základom skriňovej nadstavby je zvarovaná oceľová konštrukcia s ohňovzdorným náterom. Vonkajšie opláštenie je z oceľového pozinkovaného plechu, vnútorné taktiež v ohňovzdornom prevedení. Nadstavba je vyhotovená podľa platných predpisov týkajúcich sa prepravy týchto látok. Súčasťou nadstavieb môžu byť aj zdvižné plošiny, kúrenie a ďalšie príslušenstvo v súlade s požiadavkami podľa platných predpisov.

Hotové riešenia:

Img Poschodová nadstavba na prepravu vozidiel
Img Poschodová nadstavba na prepravu vozidiel
Img Pojazdná dieľňa
Img Pojazdná dieľňa
Img Nadstavba na prepravu vozidiel so sklopnou plošinou
Img Nadstavba na prepravu vozidiel so sklopnou plošinou
Img Nadstavba na prepravu vozidiel so sklopnou plošinou
Img Nadstavba na prepravu vozidiel so sklopnou plošinou
Img Trojstranná sklápacia nadstavba
Img Izotermická skriňová nadstavba s plachtovým zhrňovacím bokom
Img Valníková nadstavba s hydraulickým žeriavom
Img Valníková nadstavba s hydraulickým žeriavom
Img Nadstavba na prepravu vozidiel
Img Oceľová valníková nadstavba s hydraulickým žeriavom
Img Nadstavba na prevoz mäsa vo vise
Img Oceľová valníková nadstavba s hydraulickým žeriavom
Img Zdvíhacia nadstavba pre zásobovanie lietadiel - tzv. catering
Img Zdvíhacia nadstavba pre zásobovanie lietadiel - tzv. catering
Img Sklápacie nadstavby na prevoz obilia s rolovacou plachtou
Img Náves s valníkovou nadstavbou a hydraulickým žeriavom
Img Trojstranná sklápacia nadstavba s hydraulickým žeriavom
Img Chladiarenská skriňová nadstavba s plachtovým zhrňovacím bokom
Img Chladiarenská skriňová nadstavba s plachtovým zhrňovacím bokom
Img Nadstavba na prepravu osôb
Img Nadstavba na prepravu osôb
Img Naťahovák kontajnerov s valníkovým kontajnerom

Služby
  • Zákazková kovovýroba
  • Záručný a pozáručný servis nadstavieb
  • Montáž doplnkov
  • Predaj jazdených úžitkových vozidiel a náhradných dielov
Hotové vozidlá a výrobky na predaj